Aktualności

Pogorszyły się warunki na drogach. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 28.03.2023

Pomimo kalendarzowej wiosny zima wróciła na Podhale, tym samym pogorszyły się warunki na drogach. Od rana na terenie powiatu nowotarskiego doszło już do kilku kolizji drogowych. Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę.

Padający śnieg nie ułatwia poruszania się wszystkim użytkownikom dróg. Od rana na drogach powiatu nowotarskiego doszło do kilku kolizji drogowych. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Po chwilowym ociepleniu, niektórzy właściciele pojazdów zmienili już opony zimowe na letnie, co może powodować dodatkowe utrudnienia podczas podróżowania. Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę, z prędkością dostosowaną do panujących warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni droga hamowania się wydłuża, a padający śnieg ogranicza widoczność kierowcy. Pamiętajmy o zapewnieniu widoczności sobie oraz dbaniu o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Sypiący się z jadącego samochodu śnieg, bardzo utrudnia jazdę wszystkim kierowcom. Nie mówiąc już o lodzie spadającym z jadących samochodów, który jest niebezpieczny również dla pieszych. Dlatego, zanim wyruszymy w trasę powinniśmy odśnieżyć dach i maskę auta, wszystkie szyby, światła oraz tablice rejestracyjne.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, który przy śliskiej nawierzchni nie jest w stanie nagle się zatrzymać.

 

Powrót na górę strony