Aktualności

Policjanci z dronem kontrolowali kierowców – 51 wykroczeń pod sygnalizatorem świetlnym

Data publikacji 05.08.2025

W dniu dzisiejszym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadzili wzmożone działania kontrolne z wykorzystaniem drona. Akcja była ukierunkowana na egzekwowanie przepisów dotyczących stosowania się do sygnalizacji świetlnej na terenie miasta.

Dzięki wykorzystaniu bezzałogowego statku powietrznego funkcjonariusze mogli z łatwością obserwować zachowania kierujących w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Efekty działań są niepokojące – tylko w trakcie jednej akcji ujawniono aż 51 przypadków niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Kierowcy, którzy wjeżdżali na skrzyżowanie mimo czerwonego światła, zostali ukarani zgodnie z przepisami Kodeksu wykroczeń.

Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze sprawdzali również stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów – szczególnie dzieci – oraz stan techniczny pojazdów. W dwóch przypadkach stwierdzono nieprawidłowości techniczne, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.

Wobec wszystkich kierowców, którzy dopuścili się wykroczeń, zastosowano środki karne przewidziane w przepisach prawa, w tym mandaty oraz punkty karne.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą regularnie powtarzane, a wykorzystanie nowoczesnych technologii, takich jak drony, stanie się ważnym elementem codziennych kontroli drogowych.

Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach Nowego Targu i eliminacja niebezpiecznych zachowań, które mogą prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

  • Widok panoramy skrzyzowania
  • Dron na chodniku
  • Dron na tle mostu
  • Dron w poiwetrzu
  • Kontrola pojazdu przez policjanta
  • Policjant obok bialego busa
  • Policjant obok pojazdu (2)
  • Policjant obok pojazdu
  • Policjantka i samochod
  • Policjantka na drodze
  • Policjantka obok pojazdu
  • Policjnakta idąca do samochodu
  • Widok konsoli sterujacej dronem
  • Widok skrzyzowania z góry
  • Zdjecie policjanta na tle skrzyzowania
Powrót na górę strony