Aktualności

TRUDNE WARUNKI NA DROGACH. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ.

Zimowa aura przywitała dziś mieszkańców Podhala. W związku z trudnymi warunkami drogowymi apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność i ostrożną jazdę, natomiast do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię oraz noszenie elementów odblaskowych.

Dzisiejsza pogoda nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Opady śniegu powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj.

Zatem wsiadając za kierownicę samochodu pamiętajmy o:

  • odpowiednim przygotowaniu pojazdu – usunięciu śniegu z szyb, tak aby zapewnić kierowcy dobre pole widzenia,
  • bezwzględnym przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i zachowywaniu zwiększonego odstępu od poprzedzającego samochodu,
  • dostosowaniu swoich umiejętności do warunków panujących na drodze i zmniejszeniu prędkości,
  • unikaniu ostrego hamowania, niewykonywaniu gwałtownych manewrów i podejmowaniu z rozwagą manewrów wyprzedzania i mijania, odpowiednio wcześniej je sygnalizując,
  • zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych.


Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę. Pamietajmy o odpowiednim przygotowaniu pojazdu do jazdy w zimowych warunkach. Szczególny apel kierujemy do pieszych, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i widoczność na drodze. 

Powrót na górę strony