Aktualności

Cykl spotkań kadetów z nowotarskiego Venuleta z policjantami

Data publikacji 22.03.2024

Uczniowie Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży odwiedzili funkcjonariuszy w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu. Licealiści mogli poznać zawód policjanta, przyjrzeć się ich pracy i poznać procedurę przyjęcia do służby w Policji.

Kadeci z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu podczas cyklu spotkań odwiedzili funkcjonariuszy Policji w nowotarskiej komendzie. Uczniowie klas mundurowych o profilu wojskowym, straży pożarnej i policyjnym mogli z bliska przyjrzeć się pracy nowotarskich policjantów. Licealiści poznali strukturę organizacyjną Policji oraz charakter pełnienia służby w poszczególnych wydziałach. Kadeci spotkali się m.in. z policjantami z prewencji, ruchu drogowego, wydziału sztab, oficerem prasowym, przewodnikiem psa oraz technikiem kryminalistyki. W rozmowie z policjantką dowiedzieli się jak wygląda procedura przyjęcia do służby i poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, a także jakie wymogi formalne musi spełniać kandydat do służby w Policji. Poznali zakres realizowanych zadań przez funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów, mogli z bliska przyjrzeć się jakie wyposażenie posiada policjant pełniący służbę na drodze, czy w patrolu, jakie czynności wykonuje technik kryminalistyki podczas zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Uczniowie poznali  suczkę Osę wyszkoloną do wykrywania narkotyków i dowiedzieli się, jak wygląda służba przewodnika psa. Na zakończenie wizyty uczniowie spotkali się z Komendantem Powiatowym Policji w Nowym Targu inspektorem Grzegorzem Wyskielem oraz I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu młodszym inspektorem Jackiem Dutką. 

Zawód policjanta jest trudny i wymagający, ale jednocześnie daje dużo satysfakcji, a każdy dzień przynosi nowe doświadczenia i stawia nowe wyzwania.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą składać osobiście komplet dokumentów w Wydziale Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, ul. Mogilska 109 w poniedziałki i środy w godzinach 8.30 – 14.30 lub w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu  ul. Konfederacji Tatrzańskiej 1A we wtorki w godzinach 9.00 – 19.00.

Wszelkie informacje na temat doboru do służby w szeregach Policji znajdują się na stronie: Rekrutacja do służby w Policji - Policja Małopolska

Powrót na górę strony