Aktualności

Policjanci z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 09.02.2024

Dzisiaj rano z okazji zbliżających się ferii funkcjonariusze z Posterunku Policji w Krościenku nad Dunajcem spotkali się przedszkolakami w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie.

Dzieci z uśmiechem na twarzy przywitały stróżów prawa. Podczas spotkania policjanci rozmawiali o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, przypomnieli maluchom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, czym jest sygnalizacja świetlna, a poprzez zabawę uczyli, jak prawidłowo przejść przez jezdnię. Przypomnieli również o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi i podczas wspólnych zabaw z kolegami. Uczulali, aby podczas spacerów, czy robienia zakupów nie oddalali się od swoich opiekunów. Tego typu spotkania są doskonałą okazją do zapoznania dzieci z zawodem policjanta. Przedszkolaki zadawały wiele pytań, na które policjanci bardzo chętnie udzielali odpowiedzi.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało odblask ufundowany przez Wójta Gminy Krościenko nad Dunajcem.

Powrót na górę strony