Aktualności

NOWOTARŻANKA OSZUKANA METODĄ „NA WNUCZKA” PRZEKAZAŁA OSZUSTOM PONAD 35 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Data publikacji 09.02.2024

86-letnia seniorka z Nowego Targu uwierzyła oszustowi podającemu się za jej wnuczka i przekazała nieznanej kobiecie ponad 35 tysięcy złotych. Pamiętaj, że przez telefon każdy może być naszym wnuczkiem. Zachowaj czujność i nie ufaj osobom, które żądają od Ciebie pieniędzy, aby uniknąć więzienia za spowodowany wypadek drogowy.

We wtorek tj. 6 lutego br. około godziny 15, 86-latka z Nowego Targu odebrała telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako jej wnuczek. Zdenerwowanym głosem poinformował ją, że potrącił kobietę w ciąży i trafi za to do więzienia, jeżeli nie wpłaci pieniędzy na kaucję. Oszust przekonał seniorkę, aby mu pomogła i oddała wszystkie pieniądze, jakie posiada. Seniorka uwierzyła w przedstawioną legendę i przekazała obcej kobiecie, która przyszła do jej mieszkania ponad 35 tysięcy złotych. Dopiero po rozmowie ze swoją córką zorientowała się, że żadnego wypadku nie było, a ona została oszukana i straciła swoje oszczędności. Wczoraj sprawę zgłosiła w nowotarskiej komendzie.

Tymczasem przestrzegamy!
•    Przez telefon każdy może być córką, wnuczką i policjantem.
•    Zachowaj czujność i nie przekazuj pieniędzy osobom obcym-nawet jeżeli będą przekonywać, że jesteś jedyną osobą, która może pomóc.
•    Jeżeli odebrałeś telefon od osoby podającej się za policjanta, nie działaj pochopnie. Skontaktuj się z rodziną.
•    Pamiętaj, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy oraz nie wysyła nikogo po gotówkę do miejsca zamieszkania.

Apelujemy również do członków rodziny, aby rozmawiać ze swoimi rodzicami, dziadkami o sposobach i metodach działania oszustów.

Powrót na górę strony