Aktualności

WÓJT GMINY RABA WYŻNA PRZEKAZAŁ POLICJANTOM ODBLASKI

Data publikacji 08.02.2024

Wójt Gminy Raba Wyżna przekazał na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju opaski odblaskowe. Odblaski te zostaną przekazane przez dzielnicowych uczniom i przedszkolakom z terenu gminy Raba Wyżna, a także seniorom podczas spotkań profilaktycznych.

Dzisiaj Wójt Gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz w swoim gabinecie osobiście przekazał na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju nadkomisarza Grzegorza Ścisłowicza tysiąc opasek odblaskowych. Wsparcie od wójta to wynik bardzo dobrej współpracy oraz wspólnej troski o bezpieczeństwo pieszych. Opaski te zostaną przekazane przez dzielnicowych uczniom i przedszkolakom z terenu gminy Raba Wyżna, a także seniorom podczas spotkań profilaktycznych. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju systematycznie prowadzą spotkania profilaktyczno-edukacyjne z uczniami. Podczas pogadanek przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, również dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusze omawiają znaczenie i zasadność noszenia elementów odblaskowych szczególnie  jesienią i zimą, kiedy zdecydowanie wcześniej zapada zmierzch. Uświadamiają, że nawet jeden mały odblask, noszony w prawidłowy sposób ma bardzo duży wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Przypominamy, że  każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

Powrót na górę strony