Aktualności

Wójt Gminy Spytkowice przekazał kamizelki odblaskowe, które policjanci przekażą najmłodszym uczniom

Data publikacji 05.02.2024

Wójt Gminy Spytkowice przekazał na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju kamizelki odblaskowe, które dzielnicowi wręczą najmłodszym uczniom z terenu gminy Spytkowice podczas spotkań profilaktycznych. Dzieci będą mogły je wykorzystywać podczas spacerów, aby tym samym poprawiać swoją widoczność na drodze i przy okazji uczyć się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W piątek tj. 2 lutego br. Wójt Gminy Spytkowice Ryszard Papanek  przekazał na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju nadkomisarza Grzegorza Ścisłowicza 150 kamizelek odblaskowych. Kamizelki trafią do najmłodszych uczniów z terenu gminy Spytkowice. Dzieci będą mogły je wykorzystywać podczas spacerów, aby tym samym poprawiać swoją widoczność na drodze i przy okazji uczyć się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przekazane w ten sposób kamizelki odblaskowe będą również wykorzystywane przez wiele lat przez kolejne roczniki przedszkolaków. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju systematycznie prowadzą spotkania profilaktyczno-edukacyjne z uczniami. Podczas pogadanek przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, również dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusze omawiają znaczenie i zasadność noszenia elementów odblaskowych szczególnie  jesienią i zimą, kiedy zdecydowanie wcześniej zapada zmierzch. Uświadamiają, że nawet jeden mały odblask, noszony w prawidłowy sposób ma bardzo duży wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Przypominamy, że  każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych.

Powrót na górę strony