Aktualności

Tymczasowy areszt dla sprawcy uszkodzenia ciała

Data publikacji 30.01.2024

Policjanci z nowotarskiej komendy zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, który siekierą zaatakował swojego znajomego. Podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

23 stycznia br. przed południem policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy Nowy Targ. Na miejscu okazało się, że podczas libacji alkoholowej doszło do awantury, podczas której 48-latek uderzył mopem kobietę, a siekierą zaatakował swojego kolegę. Oboje zostali przewiezieni do szpitala na badania. Mężczyzna doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci otwartego złamania ręki, a kobieta lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Sprawca uszkodzenia ciała został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. W czwartek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Mając na względzie dobro prowadzonego postępowania, prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. W piątek sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 48-latkowi, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Powrót na górę strony