Aktualności

INWESTYCJA W KRYPTOWALUTY OKAZAŁA SIĘ OSZUSTWEM

Data publikacji 25.01.2024

Mieszkanka powiatu nowotarskiego zaufała nieznajomemu poznanemu w sieci i zainwestowała w kryptowaluty. Licząc na zarobek straciła ponad 70 tysięcy złotych. Przestrzegamy przed kontaktami z osobami nieznajomymi, które obiecują wysokie zyski inwestując w kryptowaluty. Nie daj się oszukać.

Na początku stycznia mieszkanka powiatu nowotarskiego na mobilnym portalu randkowym poznała mieszkańca Holandii. Zaczęli ze sobą korespondować. Pewnego dnia zwierzyła się znajomemu ze swojej trudnej sytuacji finansowej. Ten chcąc jej „pomóc” zaproponował inwestycję w kryptowaluty. Przekonał ją, że to łatwy i szybki zarobek. Zainstalowała więc potrzebną aplikację i zaczęła kupować Bitcoiny. Następnego dnia była pewna, że ma już zarobione pierwsze pieniądze. Po kilku dniach postanowiła zainwestować ponownie. Podczas kupowania i sprzedawania kryptowaluty poznany w sieci Holender cały czas wspierał kobietę. Po kilku dnia wygenerowała zysk na ponad 80 000 dolarów. Postanowiła więc wypłacić zarobione pieniądze. I tu zaczęły się problemy… Najpierw otrzymała wiadomość, że musi zapłacić podatek w kwocie 15 000 dolarów. Po opłaceniu podatku otrzymała informację, że nie przeszła weryfikacji i została oskarżona o pranie brudnych pieniędzy i musi zapłacić kolejne 16 000 dolarów, aby odblokować środki. Dopiero wtedy dotarło do niej, że to oszustwo i sprawę zgłosiła Policji.
Czynności w tej sprawie wykonują policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.  

Tymczasem przestrzegamy i zalecamy zachować ostrożność przy kontaktach z osobami obcymi, które obiecują szybki zysk kupując kryptowaluty. Nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili i emocji. Nie daj się oszukać!

Warto obejrzeć także film obrazujący metodę działania sprawców oszustw tego typu: https://youtu.be/KBWRWJQM3Ak

Powrót na górę strony