Aktualności

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych

Data publikacji 03.01.2024

1 500 złotych mandatu i 15 punktów karnych otrzymał kierujący audi, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Jego zachowanie zostało nagrane na policyjnym videorejestratorze przez policjantów z nowotarskiej grupy Speed.

30 grudnia ub.r. po godzinie 10, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wchodzący w skład grupy Speed patrolowali drogę krajową nr 7 w miejscowości  Jabłonka. W pewnym momencie zauważyli jadące z tyłu audi, którego kierujący wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Jego zachowanie zostało nagrane na policyjnym videorejestratorze. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej i ukarany mandatem w kwocie 1 500 złotych i 15 punktami karnymi.

Przypominamy!

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to jedno z najniebezpieczniejszych wykroczeń drogowych.

Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed tym przejściem, grozi mandat karny w kwocie 1 500 złotych i 15 punktów karnych. W przypadku tego wykroczenia obowiązuje tzw. recydywa, czyli podwójna stawka mandatu karnego – 3 000 złotych, jeżeli kierowca w przeciągu dwóch lat ponownie popełni to samo wykroczenie. 

Powrót na górę strony