Aktualności

Podsumowanie sylwestrowego weekend na ternie powiatu nowotarskiego

Data publikacji 02.01.2024

Blisko 200 interwencji odnotowano podczas sylwestrowego weekendu na terenie powiatu nowotarskiego. Policjanci zatrzymali 3 osoby poszukiwane oraz 6 osób w związku z popełnieniem przestępstwa, w tym 2 nietrzeźwych kierujących. W okresie noworocznym doszło do 18 kolizji drogowych.

W sylwestrowy weekend na terenie powiatu nowotarskiego policjanci interweniowali blisko 200 razy. Doszło do 18 kolizji drogowych i zatrzymano 2 nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali 3 osoby poszukiwane przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Dwóch z zatrzymanych trafiło do zakładu karnego. 49-latek zatrzymany podczas kontroli drogowej trafił na 13 miesięcy do zakładu karnego. Ponadto mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Renault, nie posiadając do tego uprawnień. Z kolei awanturujący się 24-latek zatrzymany podczas jednej z interwencji spędzi w zakładzie karnym najbliższe 8 miesięcy.

Ponad 30 razy policjanci interweniowali w miejscach zamieszkania głównie wobec nietrzeźwych, awanturujących się domowników. Wobec jednego sprawcy znęcania nad rodziną sąd zastosował nakaz opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się do rodziny. Odnotowano kilkanaście interwencji związanych z zakłócaniem porządku publicznego i spoczynku nocnego, pożar w Nowym Targu oraz dwie kradzieże, trzy zniszczenia mienia i jedną kradzież z włamaniem do kiosku w Szczawnicy. 40-letni sprawca, który wybił szybę w kiosku i ukradł kilka paczek papierosów, został zatrzymany przez policjantów ze Szczawnicy i osadzony w nowotarskiej komendzie, gdzie po wytrzeźwieniu prowadzone z nim będą dalsze czynności.

Policjanci z terenu powiatu nowotarskiego w sylwestrową noc pełnili również służbę na terenie Zakopanego, gdzie odbywał się sylwestrowy koncert. 

Powrót na górę strony