Aktualności

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU DOTARŁO DO NOWOTARSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 20.12.2023

Harcerze z Próbnej PDH „Wodogrzmoty” przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu insp. Grzegorza Wyskiela „Betlejemskie Światło Pokoju” – jako symbol braterstwa, pokoju i przyjaźni. Tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju przekazywana jest razem z przesłaniem „Czyńmy pokój”.

dzisiaj tj. 20 grudnia br., do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu  zawitali harcerze z Próbnej PDH „ Wodogrzmoty”, którzy na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu insp. Grzegorza Wyskiela  przekazali „Betlejemskie Światło Pokoju”. W spotkaniu uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji młodszy inspektor Jacek Dutka.

Tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju przekazywana jest razem z przesłaniem „Czyńmy pokój”. Ogień pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To właśnie od niego, co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów i harcerzy w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

W tym roku światło trafiło do Polski od skautów słowackich i przekazane zostało w miejscowości Zakopane. Przybycie Betlejemskiego Światła Pokoju do Polski poprzedził Betlejemski Zlot, w którym udział wzięło ponad 3 000 uczestników. Następnie zostanie ono rozproszone po całej Polsce. Niosąc lampiony ze Światłem skauci czy harcerze dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Światło jest znakiem pokoju, poświadczeniem wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między narodami.

Pan Komendant w imieniu kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji serdecznie podziękował harcerzom za ten piękny dar, pamięć oraz zaangażowanie wręczając drobne upominki. Złożył również serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2024 Roku.

 

Powrót na górę strony