Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu nowotarskiego

Data publikacji 15.12.2023

Trzech mieszkańców powiatu nowotarskiego wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu. Dwóch nietrzeźwych kierujących wyeliminowali z ruchu policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu. Trzeci spowodował kolizję drogową na terenie Nowego Targu. Wszyscy stracili prawo jazdy i za popełnione przestępstwo czeka ich wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

14 grudnia br. około godziny 16.30 policjanci z czarnodunajeckiego komisariatu podczas patrolu zauważyli w centrum Czarnego Dunajca seata, którego kierowca używał świateł drogowych niezgodnie z przepisami. W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Z uprawnieniami i pojazdem wszystko było w porządku. Jednak stan trzeźwości 51-letniego kierowcy wzbudził podejrzenia policjantów. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy i za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem.

Dwie godziny później podczas przejazdu przez Chochołów ten sam patrol zauważył fiata, który miał niesprawne oświetlenie. W związku z wykroczeniem policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Samochodem kierował 60-letni mężczyzna. Tym razem badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,7 promila. Kierowca także stracił prawo jazdy i czekają go surowe konsekwencje. Kilkutysięczna grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei około godziny 22 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na jednej z ulic Nowego Targu. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że 38-letni sprawca zdarzenia, który kierował volkswagenem i zderzył się z nissanem, był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1.5 promila. W wyniku kolizji na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Samochód, którym kierował sprawca, został odholowany na parking strzeżony.  38-latek odpowie za popełnione wykroczenie i przestępstwo.

Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, grozi kilkutysięczna grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje!

Piłeś? Nie jedź!

 

 

Powrót na górę strony