Aktualności

Policjanci wzięli udział w uroczystości ślubowania terytorialsów

Data publikacji 05.12.2023

Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu insp. Grzegorz Wyskiel uczestniczył w przysiędze złożonej przez żołnierzy 11. Małopolskiej Brygady Terytorialnej. Uroczystości towarzyszył piknik, na którym żołnierze, strażacy i policjanci zaprezentowali swój sprzęt i wyposażenie służbowe.

2 grudnia br. na nowotarskim Rynku uroczystą przysięgę złożyli żołnierze 11. Małopolskiej Brygady Terytorialnej. W przysiędze uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu insp. Grzegorz Wyskiel. Podczas uroczystości zorganizowano prezentację sprzętu i uzbrojenia jednostek z Garnizonu Kraków, można było skosztować także tradycyjnej wojskowej grochówki. Swój sprzęt i wyposażenie służbowe zaprezentowali również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz strażacy nowotarskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Uczestnicy mogli bliżej poznać zawód policjanta, zobaczyć wyposażenie policjanta oraz pojazdy służbowe. Osoby chętne mogły pokonać w alkogoglach tor przeszkód, a najmłodsi mogli zrobić odbitki linii papilarnych. Funkcjonariusze przestrzegali mieszkańców przed oszustwami metodą m.in. na wnuczka i na policjanta. Seniorzy otrzymywali profilaktyczne ulotki informujące o metodach i sposobach działania oszustów. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo wręczali mieszkańcom opaski odblaskowe. W rozmowie z mundurowymi można było dowiedzieć się, na czym polega praca w Policji w poszczególnych wydziałach, jak wygląda procedura przyjęcia do służby oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Jesteś zainteresowany służbą w Policji? Rekrutacja Trwa. Dołącz do nas!

Szczegóły w linku: https://nowy-targ.policja.gov.pl/knt/aktualnosci/aktualnosci/31890,REKRUTACJA-TRWA-DOLACZ-DO-NAS.html?sid=3c95beb1c6e9e77071f5d92518843473

 

Powrót na górę strony