Aktualności

PROMOCJA ZAWODU POLICJANTA PODCZAS ŚLUBOWANIA KADETÓW

Data publikacji 20.11.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wzięli udział w uroczystości ślubowania uczniów klas pierwszych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu. Stoisko profilaktyczne nowotarskiej komendy stanęło obok innych służb mundurowych, co było doskonałą okazją do promocji zawodu policjanta.

Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu zorganizowano w piątek tj. 17 listopada br. na płycie Rynku w centrum Nowego Targu. W ślubowaniu kadetów uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu insp. Grzegorz Wyskiel. Podczas wydarzenia odbyła się prezentacja służb mundurowych oraz pokazy sztuk walki i samoobrony. Stoisko profilaktyczne wystawiła także nowotarska komenda. Uczestnicy mogli bliżej poznać zawód policjanta, zobaczyć wyposażenie funkcjonariusza oraz pojazdy służbowe. Osoby chętne mogły pokonać w alkogoglach tor przeszkód. W rozmowie z mundurowymi można było dowiedzieć się, na czym polega praca w Policji w poszczególnych wydziałach, jak wygląda procedura przyjęcia do służby oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego.
Funkcjonariusze przestrzegali mieszkańców przed oszustwami metodą m.in. na wnuczka i na policjanta. Seniorzy otrzymywali profilaktyczne ulotki informujące o metodach i sposobach działania oszustów. W profilaktykę skierowaną do seniorów włączyli się uczniowie szkoły, którzy w ramach akcji „Bezpieczny Senior” przekazywali ulotki mieszkańcom i przestrzegali przed oszustami.


W październiku Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu insp. Grzegorz Wyskiel oraz Dyrektor Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu Sylwia Sawicka podpisali porozumienie o współpracy. Przed uczniami klas mundurowych otworzyły się dodatkowe możliwości edukacji. Uczniowie będą mogli bliżej poznać zawód policjanta oraz funkcjonowanie jednostki. Nowotarska komenda oraz szkoła będą współpracować ze sobą w celu propagowania i kształtowania pozytywnego wizerunku Policji i służby w Policji wśród  młodzieży szkolnej.

  • ślubowanie uczniów klas mundurowych
  • chłopiec pokonuje tor przeszkód w alkogoglach
  • komendant i zaproszeni goście stoją pod namiotem na ślubowaniu
  • policjant prezentuje pałkę służbową uczniom
  • policjant rozmawia z kobietą i prezentuje ulotkę informacyjną
  • policjant w kamizelce odblaskowej pokazuje uczniom zawartość walizki technika kryminalistyki
  • chłopcy oglądają policyjnego quada
  • uczniowie przed stoiskiem komendy rozmawiają z policjantami
  • ulotki promujące zawód policjanta
  • stoisko komendy w Nowym Targu przed którym stoją uczniowie
Powrót na górę strony