Aktualności

BURMISTRZ RABKI-ZDROJU PRZEKAZAŁ POLICJANTOM ODBLASKI

Data publikacji 07.11.2023

Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder przekazał na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju nadkomisarza Grzegorza Ścisłowicza pięćset elementów odblaskowych. Odblaski zostaną przekazane przez dzielnicowych uczniom z terenu miasta i gminy Rabka-Zdrój podczas spotkań profilaktycznych.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju systematycznie prowadzą spotkania i działania profilaktyczno-edukacyjne. Podczas pogadanek przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, również dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusze omawiają znaczenie i zasadność noszenia elementów odblaskowych szczególnie  jesienią i zimą, kiedy zdecydowanie wcześniej zapada zmierzch. Uświadamiają, że nawet jeden mały odblask, noszony w prawidłowy sposób ma bardzo duży wpływ na nasze bezpieczeństwo.
Przekazanie opasek odblaskowych odbyło się w poniedziałek tj. 6 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju. Burmistrz Leszek Świder osobiście przekazał na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju nadkomisarza Grzegorza Ścisłowicza pięćset elementów odblaskowych. Podarowane policjantom odblaski trafią do uczniów szkół z terenu miasta i gminy Rabka-Zdrój podczas prowadzony spotkań profilaktycznych.

Powrót na górę strony