Aktualności

Policyjne działania „ZNICZ 2023”

Data publikacji 31.10.2023

W dniach od 31 października do 2 listopada br. w okresie Wszystkich Świętych, prowadzone będą wzmożone policyjne działania pn. ZNICZ 2023.

Podczas prowadzonych działań policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a na drogi wyjedzie więcej patroli. Funkcjonariusze będą pilnować porządku oraz płynności ruchu na drogach i okolicach cmentarzy. Starajmy się parkować na wyznaczonych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Pojazdy pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub zagraża bezpieczeństwu, będą usuwane z drogi na koszt właściciela.

W dniu 1 listopada br. w Nowym Targu  z ruchu kołowego wyłączona zostanie ulica Skotnica - zakaz ruchu nie będzie dotyczył mieszkańców ulicy i służb miejskich. 

Kierowcy samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton muszą pamiętać, iż w okresie „Wszystkich Świętych” obowiązują zakazy poruszania się takich pojazdów po drogach:

  • 31 października br. w godz. 18.00 - 22.00
  • 1 listopada br. w godzinach 8.00 - 22.00

Zadbajmy, aby nadchodzące święta naszych bliskich zmarłych przebiegły bezpiecznie i spokojnie, w atmosferze zadumy i refleksji.

Powrót na górę strony