Aktualności

Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

Data publikacji 16.10.2023

Policjanci z Rabki-Zdroju zatrzymali 24-letniego mężczyznę za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Łącznie zabezpieczono 720 gramów mefedronu i ponad 40 gramów marihuany. Podejrzany podczas interwencji  naruszył także nietykalność cielesną funkcjonariuszy i zmuszał ich do odstąpienia od czynności służbowych. 24-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat.

We wtorek po północy (11 października br.) policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali na terenie Rabki do kontroli drogowej osobowego opla. Pojazdem kierował 24-letni mężczyzna, który był bardzo nerwowy. Podczas kontroli w samochodzie funkcjonariusze znaleźli najpierw kilka gramów marihuany, a następnie przy kierowcy kilka gramów mefedronu. W pewnym momencie 24-latek nagle stał się bardzo agresywny. Naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy oraz zmuszał ich do odstąpienia od czynności służbowych. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Istniało podejrzenie, że kierował on oplem pod wpływem narkotyków, dlatego pobrano krew do badania, w celu określenia zawartości środków odurzających w organizmie. Rano, podczas przeszukania miejsca zamieszkania w pokoju 24-latka policjanci znaleźli ponad 720 gramów mefedronu, ponad 40 gramów marihuany oraz kilka tysięcy złotych. Narkotyki zapakowane były w foliowe worki.

W czwartek, zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, zmuszania ich do odstąpienia od czynności służbowych oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Powrót na górę strony