Aktualności

POSZUKIWANY WPADŁ BO SPOŻYWAŁ ALKOHOL POD CHMURKĄ

Data publikacji 16.10.2023

Policjanci prewencji z nowotarskiej komendy zatrzymali 50-latka poszukiwanego listem gończym przez wadowicki sąd. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym. W ostatnich dniach w ręce mundurowych na terenie powiatu nowotarskiego wpadło jedenaście poszukiwanych osób. Siedem osób trafiło do zakładu karnego, dwie opłaciły zaległe grzywny i uwolniły się od zastępczej kary aresztu, a dwie poszukiwane były przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu.

Minionej nocy około godziny 23, policjanci z patrolu interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu na jednej z ulic zauważyli mężczyznę spożywającego alkohol. Z uwagi na popełnione wykroczenie podjęli wobec niego czynności służbowe. W trakcie legitymowania, po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 50-latek był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wadowicach. Poszukiwany nie wywiązywał się z obowiązku alimentacyjnego.

50-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, a następnie osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym został ukarany mandatem karnym. Mieszkaniec gminy Szaflary najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Policja na co dzień współpracuje z organami państwa w zakresie poszukiwania osób ukrywających się, które próbują uniknąć kary za popełnione czyny. W ostatnich dniach w ręce funkcjonariuszy na terenie powiatu nowotarskiego trafiło łącznie jedenaście poszukiwanych osób. Siedem osób zatrzymanych trafiło do zakładu karnego na kilkanaście dni lub na kilka miesięcy, dwie osoby opłaciły zaległe grzywny i uwolniły się od zastępczej kary aresztu, a od dwóch poszukiwanych przez prokuraturę pobrano oświadczenia o miejscu pobytu i po czynnościach zwolniono. 

Powrót na górę strony