Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” z policjantami

Data publikacji 12.09.2023

Policjanci z powiatu nowotarskiego prowadzą działania informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.  Celem akcji jest przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych. Ważnym aspektem akcji jest także edukacja dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po wakacyjnej przerwie dzieci wróciły do szkoły. O to, aby droga do i ze szkoły była bezpieczna dbają policjanci z nowotarskiej komendy i podległych komisariatów. Profilaktykę funkcjonariusze rozpoczęli od najmłodszych klas szkół podstawowych z uczniami, którzy rozpoczęli naukę w szkole. Podczas prowadzonych spotkań, policjanci omawiają zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Przekazują wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Podczas zajęć praktycznych wyjaśniają,  jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachęcają do noszenia elementów odblaskowych. Podczas rozmów z uczniami policjanci zwracają także uwagę na bezpieczeństwo w trakcie zabaw z rówieśnikami i kontaktach z osobami obcymi.

W działania zaangażowani są nie tylko policjanci prewencji oraz dzielnicowi, ale także policjanci ruchu drogowego, którzy zwracają uwagę na prawidłowe zachowanie kierujących pojazdami w rejonie szkół, głównie w rejonie przejść dla pieszych.

Policja przypomina, że powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych. Nie zapomnijmy porozmawiać ze swoimi pociechami o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Funkcjonariusze podczas wizyt w szkołach zachęcają również do udziału w konkursie  „Odblaskowa Szkoła”. Celem tej akcji jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe, a także możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Zapraszamy do udziału w konkursie „Odblaskowa Szkoła” wszystkie szkoły podstawowe, a dzieciom życzymy bezpiecznej drogi.

 

  • policjanci uczą dzieci jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię
  • policjanci stoją z dziećmi w rejonie przejścia dla pieszych
  • policjanci prowadzą pogadankę z uczniami
  • policjanci rozmawiają z dziećmi
  • policjantka przeprowadza dzieci przez przejście dla pieszych
Powrót na górę strony