Aktualności

PIKNIK W RABCE-ZDROJU Z POLICJANTAMI

Data publikacji 08.08.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju uczestniczyli w Święcie Rabczańskiej Solanki w Rabce-Zdroju. Podczas tej plenerowej imprezy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Dla policjantów była to doskonała okazja do promocji zawodu, prezentacji sprzętu i wyposażenia Policji oraz promowania bezpieczeństwa w okresie wakacji, w tym bezpieczeństwa nad wodą.

Święto Rabczańskiej Solanki w tym roku zostało zorganizowane w sobotę tj. 5 lipca br. na placu przy koncertowej muszli. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji, oczywiście nie zbrakło stoiska profilaktycznego Policji, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Policjanci z Nowego Targu oraz Rabki-Zdroju rozdawali ulotki, broszury, książeczki edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku, a także materiały dotyczące zagrożeń w sieci.

Przekazywali cenne wskazówki i udzielali porad m.in. jak bezpiecznie zachować się w czasie wakacyjnego wypoczynku oraz radzili, aby zabezpieczać swoje domy podczas wakacyjnych wyjazdów w ramach akcji „Stop włamaniom do domów”. Dla najmłodszych zorganizowano konkursy i rebusy. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania z zakresu bezpieczeństwa. Nie brakowało również chętnych do wykonania odbitki własnych linii papilarnych. Dzieci mogły poznać pracę policjanta, zobaczyć elementy wyposażenia funkcjonariusza, kajdanki, pałkę służbową, czy kamizelkę przeciwuderzeniową i tarczę.

Najmłodsi pozowali do pamiątkowych zdjęci i z radością siadali za kierownicą policyjnego radiowozu i quada. Zainteresowanie wśród mieszkańców wzbudziły alkogogle imitujące stan upojenia alkoholem, w których można było pokonać tor przeszkód. Podczas rozmowy z osobami starszymi, funkcjonariusze przestrzegali przed oszustwami metodami m.in. na wnuczka i na policjanta. Rozmówcy otrzymywali również ulotki informujące o metodach i sposobach działania oszustów. Podczas pikniku promowano również zawód policjanta, a osoby zainteresowane mogły dowiedzieć się jak wygląda procedura przyjęcia do służby oraz poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Mieszkańcy poznali również interaktywne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, a w trosce o bezpieczeństwo na drodze otrzymali opaskę odblaskową.
 

Powrót na górę strony