Aktualności

Msza z okazji Święta Policji

Data publikacji 25.07.2023

W niedzielę, 23 lipca br. z okazji Święta Policji w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji służb mundurowych.

Mszę odprawił proboszcz i zarazem kapelan Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu Ks. Kan. Jan Karlak. W uroczystej mszy uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu, insp. Grzegorz Wyskiel, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu mł. insp. Jacek Dutka wraz z kadrą kierowniczą. W nabożeństwie uczestniczyli również policjanci z nowotarskiej komendy wraz z rodzinami oraz mieszkańcy.

Z okazji Święta Policji ksiądz kapelan modlił się w intencji wszystkich policjantów i pracowników z Komendy Powiatowej  Policji w Nowym Targu. Zaznaczył, jak trudna i pełna poświęcenia jest służba w Policji. Podziękował wszystkim policjantom za służbę społeczeństwu, a rodzinom funkcjonariuszy za wsparcie i wyrozumiałość. Wszyscy zebrani modlili się również w intencji zmarłych policjantów i za tych, którzy polegli na służbie. Podczas nabożeństwa policjanci podjęli pełną asystę liturgiczną. W darach ofiarnych za modlitwę oprócz hostii, wina i wody, policjanci przynieśli chleb, oscypka i winogrono.

Uroczystość uświetnił poczet sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. O oprawę muzyczną przed mszą zadbali członkowie zespołu regionalnego Ochotni z Ochotnicy Górnej.

Zdjęcia: KPP Nowy Targ/Szymon Pyzowski

Powrót na górę strony