Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 23.07.2023

Szczęśliwie zakończyły się nocne poszukiwania 35-letniego zaginionego z Nowego Targu. W akcji poszukiwawczej udział brali policjanci, ratownicy GOPR oraz członkowie PGPR z Czarnego Dunajca. Zaginiony został odnaleziony przez policjantów na terenie Nowego Targu, a następnie przekazany pod opiekę specjalistów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w poszukiwaniach.

W piątek tj. 21 lipca br. po godzinie 20, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 35-letniego nowotarżanina, który chciał targnąć się na swoje życie. Po ustaleniu szczegółowych informacji natychmiast podjęto działania poszukiwawcze. Do działań zaangażowano Nieetatową Policyjną Grupę do Działań Poszukiwawczych działającą przy nowotarskiej komendzie, przewodnika z psem służbowym, a także ratowników GOPR ze Szczawnicy i Rabki-Zdroju oraz ratowników z Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Czarnego Dunajca, którzy quadami oraz motocyklami sprawdzali tereny leśne w okolicy osiedla Zadział. Ratownicy GOPR do działań wykorzystali także drona z podczerwienią. W tym samym czasie policjanci w patrolach zmotoryzowanych patrolowali rejon miasta Nowy Targ. Po godzinie 1 w nocy policjanci jadący na motocyklach odnaleźli zaginionego mężczyznę na jednej z ulic na terenie miasta. 35-latek został przekazany pod opiekę specjalistów.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc w prowadzonych poszukiwaniach, które zakończyły się szczęśliwie. To była pracowita noc dla policjantów. W trakcie nocnej służby otrzymali jeszcze dwa zgłoszenia o osobach w kryzysie, które chciały targnąć się na swoje życie. Obie te interwencje także miały szczęśliwy finał.

Pamietajmy, żeby w sytuacji kryzysowej nie pozostawać ze swoimi problemami samemu i szukać pomocy oraz wsparcia. W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Wsparcie można uzyskać również dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną interwencji kryzysowej: 502 857 358.

Powrót na górę strony