Aktualności

Uwaga! Wyścig kolarski - Nowy Targ Road Chellenge - utrudnienia w ruchu

Data publikacji 14.07.2023

W weekend przewidywane są utrudnienia w ruchu z powodu wyścigu kolarskiego Nowy Targ Road Chellenge.

W ramach wyścigu Nowy Targ Road Challenge odbędą się 3 etapy:

14 lipca 2023 r. – I etap – kryterium na torze Centrum Narciarstwa Biegowego Klikuszowa

15 lipca 2023 r. – II etap - wyścig ze startu wspólnego- start i meta w Dursztynie

16 lipca 2023 r. – III etap - wyścig ze startu wspólnego- start w Nowym Targu, meta w Pyzówce

W nedzielę start honorowy nastąpi o godz. 11:00 na stadionie "Koło" przy MHL w Nowym Targu, wyścig pojedzie ulicą Kolejową, przez rynek, mostem nad Dunajcem do ronda, gdzie skręci w lewo ul. św. Anny dalej ul. Grel, gdzie za widuktem nastąpi start ostry po chwilowym zatrzymaniu peletonu.

NA CZAS PRZEJAZDU I STARTU OSTREGO BĘDZIE CHWILOWO WSTRZYMANY RUCH NA TRASIE PRZEJAZDU WYŚCIGU. 

Po starcie ostrym wyścig przejedzie dojazdem do rund przez Pyzówkę, dalej drogą rowerową do działu, drogą wojewódzką 958 do Pieniążkowic, gdzie skręci do Odrowąża. W Odrowązu zawodnicy wjeżdżają w prawo na rundy przez Bukowinę osiedle, Harkabuz, Podsarnie, Podszkle, Pieniężkowice, Odrowąż, a po zjeździe z rund jadą ponownie przez Pieniążkowice w prawo na dw 958 i skręcają w lewo w kierunku Działu, gdzie jadą na drogę rowerową w Pyzówce gdzie znajduje się meta wyścigu.

NA ODCINKU DOJAZDOWYM DO METY DROGA GMINNA MIĘDZY DZIAŁEM A MORAWCZYNĄ BĘDZIE ZAMKNIĘTA ORAZ DROGA ROWEROWA OD SKRĘTU Z TEJ DROGI W KIERUNKU PYZÓWKI W GODZ. 13:00-15:00

Prosimy o poruszanie się po trasie wyścigu zgodnie z kierunkiem jazdy zawodników oraz ograniczenie prędkości jazdy po trasie zawodów. Mieszkańcy, których domy znajdują się przy trasie wyścigu prosimy o zamknięcie zwierząt na posesji oraz o nadzór nad małymi dziećmi przy drodze.

PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA I ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA!

Powrót na górę strony