Aktualności

Nowotarski policjant poza służbą ujął poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 14.07.2023

Policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu będąc poza służbą, rozpoznał i ujął poszukiwanego listem gończym mieszkańca Ostrowska. 22-latek został przekazany kolegom z wydziału będącym w służbie i ponad dwa lata spędzi w zakładzie karnym. Dzięki czujności policjanta poszukiwany nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przestępstwa.

12 lipca br. przed godziną 8 rano, policjant Zespołu Wywiadowczego Wydziału Prewencji nowotarskiej komendy jadąc swoim samochodem w miejscowości Ostrowsko rozpoznał poszukiwanego listem gończym 22-latka. Pomimo tego, że był poza służbą, zaparkował swój samochód i ruszył za poszukiwanym. O swoich ustaleniach powiadomił dyżurnego, który wysłał na miejsce umundurowany patrol. Dzięki czujności policjanta poszukiwany nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przestępstwa. Został ujęty i przekazany kolegom z wydziału. 22-latek pomimo młodego wieku poszukiwany był listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Targu za usiłowanie rozboju.

Łącznie do odbycia ma 211 dni kary aresztu za nie wykonaną karę ograniczenia wolności oraz niezapłacone grzywny, a także 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności za kary orzeczone wyrokami  Sądu Rejonowego w Targu. Tak więc zatrzymany ponad dwa lata spędzi w zakładzie karnym. 

Policja na co dzień współpracuje z organami państwa w zakresie poszukiwania osób ukrywających się, które próbują uniknąć kary za popełnione czyny. Tak jak w tym przypadku policjanci czujni są nawet poza służbą. Podczas ubiegłego tygodnia w ręce funkcjonariuszy na terenie powiatu nowotarskiego trafiło łącznie osiem poszukiwanych osób. Pięć osób trafiło do zakładu karnego, a trzy osoby opłaciły zaległe grzywny i uwolniły się od zastępczej kary aresztu.

Powrót na górę strony