Aktualności

Oszustka „odpędziła złe uroki” i … okradła seniorkę

Data publikacji 11.07.2023

73-letnia mieszkanka powiatu nowotarskiego uwierzyła oszustce, która rzekomo miała moc „odpędzania złych uroków”. Nieznajoma podczas obrzędów ukradła seniorce 12 000 zł

Kilka dni temu około godziny 14 do domu 73-latki w gminie Jabłonka przyszła nieznajoma, która w rozmowie przekazała, że na posesji seniorki znajduje się „zakopany pęk włosów” i przynosi on pecha gospodyni. Kobieta przekonywała, że ma moc odpędzania złych uroków. Po namowach, gospodyni zgodziła się w końcu na odprawienie obrzędów, aby odgonić złe moce. Warunkiem jednak było przyniesienie z domu wszystkich oszczędności i zawinięcie ich w ręcznik. Podczas odprawiania obrzędów kobieta nakazała 73-latce modlić się ze spuszczonym wzrokiem. Po zakończeniu poleciła schować ręcznik z gotówką do wersalki i nie wyjmować przez kolejne trzy dni, a następnie opuściła posesję. Po chwili jednak właścicielka sprawdziła zawartość ręcznika i okazało się, że połowa gotówki zniknęła. Złodziejka ukradła seniorce 12 000 złotych. Dochodzenie w sprawie kradzieży prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce. 

Tymczasem przestrzegamy przed kontaktem z osobami nieznajomymi, które przychodzą do naszego domu. Nigdy nie wiemy jakie mają wobec nas intencje. W żadnym wypadku nie informujmy ile gotówki posiadamy w swoim domu oraz nie przekazujmy nieznajomym swoich oszczędności.

Nie dajmy się oszukać i okraść!

 

Powrót na górę strony