Aktualności

Nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 30.06.2023

W Rabie Wyżnej 31-latek kierował motorowerem mając ponad 1.5 promila, a w Chochołowie 32-latek wsiadł za kierownicę bmw mając ponad promil alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy i czeka ich sprawa w sądzie.

Wczoraj tj. 29 czerwca br, po godzinie 20, policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju w miejscowości Raba Wyżna zauważyli motocyklistę, który jechał bez kasku, a pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych. Podczas kontroli ustalili, że jednoślad prowadził 31-letni mężczyzna, którego badanie alkomatem wykazało ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. Trzy godziny później w Chochołowie policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zatrzymali do kontroli drogowej bmw. 32-latek kierujący pojazdem także był pod wpływem alkoholu, badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu.

Za popełnione przestępstwo obaj kierowcy stracili prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem, a czeka ich wysoka, kilkutysięczna grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony