Aktualności

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję z autokarem wiozącym dzieci i odjechał z miejsca zdarzenia

Mężczyzna kierujący osobową kią  spowodował kolizję z autobusem wiozącym dzieci na wycieczkę i odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawca szybko został ustalony przez policjantów z Komisariatu Policji w Jabłonce. 49-letni kierowca był pijany - badanie wykazało ponad 1.7 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę tj. 24 czerwca br.  przed godziną 8 rano policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w Podwilku. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że samochód osobowy marki Kia nagle zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w  jadący z naprzeciwka autobus wiozący dzieci na wycieczkę do Krakowa. Kierujący osobówką odjechał z miejsca zdarzenia. Autobusem podróżowało 41 dzieci wraz z opiekunami. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dzieci przesiadły się do drugiego autokaru i pojechały dalej. Tymczasem policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy kolizji. Szybko zlokalizowali  jego pojazd, który zaparkowany był w Orawce na chodniku naprzeciwko kościoła. Korzystając z monitoringu miejscowej plebanii, ustalili tożsamość kierującego. Badanie alkomatem wykonane u niego 1,5 godziny po kolizji wykazało  ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. 49-latek stracił już prawo jazdy i odpowie za popełnione przestępstwo i wykroczenia. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat  i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu! Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii drogowej. Na szczęście w tym przypadku nie doszło do nieszczęścia i nikt nie ucierpiał.   

Powrót na górę strony