Aktualności

Policjanci zabezpieczają Igrzyska Europejskie

Data publikacji 26.06.2023

Policjanci od kilku dni zabezpieczają III Igrzyska Europejskie oraz dbają o bezpieczeństwo przy wyznaczonych strefach dla kibiców. Rozgrywki w dyscyplinie boksu w Nowym Targu potrwają do 2 lipca br.  

Trzeci dzień zmagań zawodników kwalifikacji olimpijskich w boksie rozgrywanych w Nowym Targu za nami.  Policjanci od kilku dni dbają o bezpieczeństwo w rejonie nowotarskiej Miejskiej Hali Lodowej, ale też przy strefach kibica w Rabie Wyżnej, Czarnym Dunajcu oraz Szczawnicy. Podczas zabezpieczenia policjanci z Podhala wspomagani są przez funkcjonariuszy ruchu drogowego z KWP we Wrocławiu,  KMP we  Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu,  Jeleniej Góry oraz SPPP w Opolu.

Policjanci prewencji zwracają uwagę na ład i porządek publiczny. Sytuację na trasach dojazdowych do miejsca rozgrywek monitorują policjanci ruchu drogowego, których zadaniem jest upłynnianie ruchu razie wystąpienia utrudnień komunikacyjnych.

Dodatkowo w weekend policjanci z Czarnego Dunajca zabezpieczali Pierwsze Dni Miasta Czarny Dunajec, policjanci z Rabki-Zdroju zabezpieczali Marsz dla Życia i Rodziny, który odbył się w niedzielne południe na terenie miasta Rabka-Zdrój, a policjanci ze Szczawnicy zabezpieczali mecz piłkarski w Maniowach. 

Przypominamy, że podczas trwania Igrzysk nastąpiła zmiana organizacji ruchu.  Na drodze bocznej do ul. Parkowej (droga do Miejskiej Hali Lodowej) wprowadzona została zmiana organizacji ruchu.

W dniach 20.06 – 03.07.2023 r. pozostaną zamknięte dwa parkingi oraz odcinek drogi przed wjazdem na drugi parking (P2), w związku z tym w parku zostaną zamknięte obydwie bramy. Ruch rowerowy zostanie poprowadzony drogami za budynkiem „Kawiarni Parkowej”. W dalszym ciągu ruch pieszych w tym rejonie również jako kontynuacja ścieżki rowerowej będzie się odbywał chodnikiem wzdłuż pierwszego parkingu, a następnie w kierunku północnym koło ogrodzenia boiska orlik, aż do ścieżki pieszo – rowerowej i drogi na wałach.

Prosimy stosować się do poleceń policjantów i służb porządkowych w obiektach sportowych.

Powrót na górę strony