Aktualności

POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS IGRZYSK EUROPEJSKICH W NOWYM TARGU

Data publikacji 23.06.2023

III Igrzyska Europejskie rozpoczęły się 21 czerwca br. w Krakowie i potrwają do 2 lipca br. Zawodnicy będą rywalizować, także w Nowym Targu. Dzisiaj w nowotarskiej Miejskiej Hali Lodowej rozpoczęły się kwalifikacje olimpijskie w boksie. Podczas zabezpieczenia igrzysk nowotarscy funkcjonariusze wspomagani są przez policjantów z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry oraz Opola.

Dzisiaj w Nowym Targu w Miejskiej Hali Lodowej rozpoczęły się kwalifikacje olimpijskie w boksie. Rozgrywki potrwają do niedzieli 2 lipca br. W trakcie zawodów funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo sportowców, gości, mieszkańców i kibiców. Podczas zabezpieczenia policjanci z Nowego Targu wspomagani są przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu, KMP we Wrocławiu, KMP w Wałbrzychu, KMP w Legnicy, KMP w Jeleniej Górze  oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Policyjne patrole znajdują się w rejonie hali, drogach dojazdowych oraz wyznaczonych strefach dla kibiców. Policjanci prewencji zwracają uwagę na ład i porządek publiczny. Ich zadaniem jest przeciwdziałanie naruszeniom prawa. Do działań zaangażowani są także policjanci operacyjni. Sytuację na trasach dojazdowych do hali monitorują policjanci ruchu drogowego, których zadaniem jest upłynnianie ruchu i kierowanie na objazdy w razie wystąpienia utrudnień komunikacyjnych.

Podczas trwania Igrzysk nastąpiła zmiana organizacji ruchu.  Na drodze bocznej do ul. Parkowej (droga do Miejskiej Hali Lodowej) wprowadzona została zmiana organizacji ruchu.

W dniach 20.06 – 03.07.2023 r. pozostaną zamknięte dwa parkingi oraz odcinek drogi przed wjazdem na drugi parking (P2), w związku z tym w parku zostaną zamknięte obydwie bramy. Ruch rowerowy zostanie poprowadzony drogami za budynkiem „Kawiarni Parkowej”. W dalszym ciągu ruch pieszych w tym rejonie również jako kontynuacja ścieżki rowerowej będzie się odbywał chodnikiem wzdłuż pierwszego parkingu, a następnie w kierunku północnym koło ogrodzenia boiska orlik, aż do ścieżki pieszo – rowerowej i drogi na wałach.

Prosimy stosować się do poleceń policjantów i służb porządkowych w obiektach sportowych.

Powrót na górę strony