Aktualności

Rozgrywki w ramach Igrzysk Europejskich 2023 na terenie Nowego Targu

Data publikacji 22.06.2023

W Małopolsce już od kilku dni trwa policyjna operacja związana z zapewnieniem bezpieczeństwa sportowcom, kibicom i mieszkańcom podczas Igrzysk Europejskich 2023. Eliminacje olimpijskie odbędą się także w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu.  Podczas zabezpieczenia igrzysk nowotarscy funkcjonariusze wspomagani będą przez policjantów z Wrocławia oraz Opola.

III Igrzyska Europejskie na terenie woj. małopolskiego potrwają do 2 lipca. Eliminacje olimpijskie odbędą się w Krakowie, Tarnowie, Krynicy – Zdroju, Zakopanem, Nowym Sączu, Nowym Targu, Oświęcimiu, Myślenicach i Krzeszowicach. Podczas imprezy ma wystąpić około 7500 zawodników z 48 krajów. Ponadto w wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele krajowych związków sportowych,  delegaci  techniczni oraz kibice z całego świata.

W Nowym Targu przeprowadzone zostaną kwalifikacje olimpijskie w boksie. Do 2 lipca br. policjanci z Nowego Targu podczas zabezpieczenia wspomagani będą przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu oraz SPPP w Opolu. Na terenie Nowego Targu w Miejskiej Hali Lodowej pierwsi zawodnicy pojawią się w piątek 23 czerwca br. W trakcie zawodów funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo sportowców, gości, mieszkańców i kibiców. Policjanci prewencji już pojawili się w rejonie Miejskiej Hali Lodowej, gdzie zwracają uwagę na ład i porządek publiczny. Sytuację na trasach dojazdowych do hali, w której będą rywalizować sportowcy, monitorują policjanci ruchu drogowego, których zadaniem jest upłynnianie ruchu i kierowanie na objazdy w razie wystąpienia utrudnień komunikacyjnych. Ponadto nowotarscy policjanci z Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego skierowani byli do sprawdzeń i działań na terenie Krakowa podczas przygotowań do otwarcia igrzysk. 

Podczas trwania Igrzysk nastąpi zmiana organizacji ruchu.  Na drodze bocznej do ul. Parkowej (droga do Miejskiej Hali Lodowej) wprowadzona została zmiana organizacji ruchu.

W dniach 20.06 – 03.07.2023 r. pozostaną zamknięte dwa parkingi oraz odcinek drogi przed wjazdem na drugi parking (P2), w związku z tym w parku zostaną zamknięte obydwie bramy. Ruch rowerowy zostanie poprowadzony drogami za budynkiem „Kawiarni Parkowej”. W dalszym ciągu ruch pieszych w tym rejonie również jako kontynuacja ścieżki rowerowej będzie się odbywał chodnikiem wzdłuż pierwszego parkingu, a następnie w kierunku północnym koło ogrodzenia boiska orlik, aż do ścieżki pieszo – rowerowej i drogi na wałach.

Prosimy stosować się do poleceń policjantów i służb porządkowych w obiektach sportowych.

Powrót na górę strony