Aktualności

„MUREM ZA MUNDUREM” W LIPNICY WIELKIEJ Z POLICJANTAMI

Data publikacji 21.06.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu uczestniczyli w Orawskim Rodzinnym Spotkaniu Rekreacyjnym pod hasłem „MUREM ZA MUNDUREM”.

Orawskie Rodzinne Spotkanie Rekreacyjne zostało zorganizowane w niedzielę tj. 18 czerwca br. na stadionie piłkarskim w Lipnicy Wielkiej. Głównym organizatorem była Gmina Lipnica Wielka  oraz  Stowarzyszenie „Gdzie Dwóch albo Trzech” działające na rzecz potrzebujących, w tym także na rzecz osób niepełnosprawnych. Z uwagi na toczącą się wojnę w Ukrainie, zaangażowanie służb mundurowych w obronę granicy, tegoroczna edycja pikniku odbyła się pod hasłem „MUREM ZA MUNDUREM”. Podczas imprezy organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Nie mogło także zbraknąć stoiska profilaktycznego nowotarskiej komendy. Policjanci rozdawali ulotki, broszury, książeczki edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku, a także materiały dotyczące zagrożeń w sieci. Przekazywali cenne wskazówki i udzielali porad m.in. jak bezpiecznie zachować się w czasie wakacyjnego wypoczynku oraz radzili, aby zabezpieczać swoje domy podczas wakacyjnych wyjazdów w ramach akcji „Stop włamaniom do domów”. Dla najmłodszych zorganizowano konkursy i rebusy. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania z zakresu bezpieczeństwa. Nie brakowało również chętnych do wykonania odbitki własnych linii papilarnych. Dzieci mogły poznać pracę policjanta, zobaczyć elementy wyposażenia funkcjonariusza. Najmłodsi chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęci i siadali za kierownicą policyjnego radiowozu, czy quada. Podczas rozmowy z osobami starszymi, funkcjonariusze przestrzegali przed oszustwami metodami m.in. na wnuczka i na policjanta. Rozmówcy otrzymywali również ulotki informujące o metodach i sposobach działania oszustów. Podczas pikniku mundurowi promowali zawód policjanta, a osoby zainteresowane mogły dowiedzieć się jak wygląda procedura przyjęcia do służby oraz poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego. Mieszkańcy poznali również interaktywne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.    
Za wsparcie i udział w akcji charytatywnej na rzecz osób niepełnosprawnych, policjanci otrzymali z rąk organizatorów grawerowane podziękowanie.

 

Powrót na górę strony