Aktualności

Policjanci z Nowego Targu wygrali MAŁOPOLSKIE ELIMINACJE TURNIEJU PAR PATROLOWYCH „PATROL ROKU 2023”

Data publikacji 12.06.2023

5 czerwca br. w małopolskim garnizonie Policji zostały przeprowadzone eliminacje II stopnia XXVII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2023”. I miejsce zajęła reprezentacja z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w składzie sierż. szt. Patryk Adamowski oraz post. Jan Zembal. Zwycięzcy będą reprezentowali nasze województwo w ogólnopolskim finale.

Turniej na szczeblu wojewódzkim został przeprowadzony w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz w siedzibie OPP w Krakowie.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Piotr Morajko oficjalnie rozpoczął zawody, dziękując uczestnikom za zaangażowanie i życząc powodzenia w rywalizacji.

Do zawodów przystąpiło 42 policjantów z 20 komend powiatowych/miejskich Policji z Małopolski. Przeprowadzono następujące konkurencje:

Test wiedzy zawodowej – wygrała drużyna z KPP Nowy Targ,

Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego – wygrała drużyna z KPP Nowy Targ,

Sprawdzian sprawności fizycznej – wygrała drużyna z KPP Nowy Targ,

Stosowanie technik obezwładniania osób – wygrała drużyna z KMP Tarnów.

„Sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego” odbył się w strzelnicy KWP w Krakowie, natomiast pozostałe trzy konkurencje zostały przeprowadzone  na terenie OPP w Krakowie.

W kwalifikacji generalnej wygrały następujące drużyny:

I miejsce zajęła reprezentacja z KPP Nowy Targ w składzie sierż. szt. Patryk Adamowski, post. Jan Zembal,

II miejsce zajęła reprezentacja z KMP Tarnów w składzie mł. asp. Piotr Solarz, st. post. Jakub Marek,

III miejsce zajęła reprezentacja z KPP Oświęcim w składzie st. sierż. Sebastian Tobiasz, sierż. Arkadiusz Ryś.

Szczególne podziękowania kierujemy do International Police Association (IPA) Małopolskiej Grupie Wojewódzkiej za czynne włączenie się w organizację  zawodów.

sierż. szt. Patryk Adamowski oraz post. Jan Zembal pełnią służbę w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. To już drugie zwycięstwo sierż. szt. Patryka Adamowskiego w eliminacjach małopolskich Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”. Na co dzień policjanci doskonalą swoje umiejętności w czasie wolnym od służby, uczestnicząc w treningach klubu Brazylijskiego Jiu Jitsu Podhale Grappling Academy w Nowym Targu. 3 czerwca br. policjanci wzięli udział w trzecich Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu — Bjj GI I NO GI 2023, które odbyły się w Mińsku Mazowieckim, z których post. Jan Zembal wrócił  ze srebrnym medalem. 

Policjanci, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca, będą reprezentować małopolski garnizon w XXVII Ogólnopolskim Finale Turnieju Par Patrolowych w Szkole Policji w Słupsku.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia na XXVII Ogólnopolskim Finale Turnieju Par Patrolowych.

 

Zdjęcia: KWP Kraków, OPP Kraków

Film: OPP Kraków

Film 386-78554.mp4

Pobierz plik 386-78554.mp4 (format mp4 - rozmiar 19.21 MB)

Pliki do pobrania

  • 11.87 KB
Powrót na górę strony