Aktualności

Nowotarscy policjanci dzieciom w Dniu Dziecka

Data publikacji 02.06.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu uczestniczyli w festynach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka na nowotarskim lotnisku oraz Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

1 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu uczestniczyli w festynach zorganizowanych przez Aeroklub Nowy Targ na lotnisku oraz na terenie Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Tego dnia lotnisko oraz teren uczelni wypełniły dzieci. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Nowotarscy policjanci także włączyli się w obchody Dnia Dziecka i przygotowali dla uczestników stoiska profilaktyczne. Dzieci mogły z bliska zobaczyć radiowozy, quady i motocykle służbowe oraz poznać pracę policjanta prewencji, ruchu drogowego, czy technika kryminalistyki. Chętni mogli obejrzeć i przymierzyć elementy służbowego wyposażenia funkcjonariusza Policji. W policyjnej czapce z tarczą do zatrzymywania pojazdów, czy siadając za kierownicą policyjnego radiowozu, quada i motocykla mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci. Dzieci bardzo chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć i zadawały wiele pytań, na które funkcjonariusze udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Nie zabrakło rebusów i krzyżówek oraz pogadanek dotyczących bezpieczeństwa, także w ruchu drogowym i słodkiego poczęstunku. Bardzo dużą atrakcją była możliwość odbicia własnych odcisków palców. W rozmowie z mundurowymi osoby chętne mogły dowiedzieć się, na czym polega praca w Policji w poszczególnych wydziałach, jak wygląda procedura przyjęcia do służby oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego. 

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzymy samych radosnych dni i spełnienia wszystkich, a w szczególności tych najskrytszych marzeń.

 

Powrót na górę strony