Aktualności

Przestępstwa i wykroczenia drogowe kierujących

Data publikacji 30.05.2023

Mieszkaniec Czarnego Dunajca stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość, mieszkaniec Zubrzycy Górnej kierował motocyklem, mając 0.8 promila i wiózł 13-letnią córkę, a mieszkaniec Bańskiej Niżnej kierował fordem pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

W niedzielę po godzinie 20, policjanci z Jabłonki w Zubrzycy Górnej zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który kierował motocyklem, będąc w stanie nietrzeźwości - badanie wykazało 0.8 promila. Dodatkowo mężczyzna jednośladem niedopuszczonym do ruchu jako pasażerkę przewoził 13-letnią córkę. 34-latek za popełnione przestępstwo stracił prawo jazdy i grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Policjanci sprawdzą także, czy nieodpowiedzialny ojciec naraził 13-latkę na utratę życia lub zdrowia.

W poniedziałek po południu w Nowym Targu policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem, który zignorował znak zakazu B-20 stop. Podczas kontroli okazało się, że 31-latek nie powinien był w ogóle wsiadać za kierownicę. Mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu. Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Kilka godzin później podczas kontroli prędkości, policjanci na terenie Nowego Targu ujawnili 31-latka, który ewidentnie się spieszył. Mężczyzna jechał o 55 km/h za szybko na terenie obszaru zabudowanego. Zamiast dozwolonej „pięćdziesiątki” jechał, aż 105 km/h. Za popełnione wykroczenie 31-latek na najbliższe trzy miesiące stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w kwocie 1 500 złotych i 13 punktami karnymi.

Powrót na górę strony