Aktualności

Działania „Prędkość" na terenie powiatu nowotarskiego

Data publikacji 22.05.2023

19 maja br. Policja przeprowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Tego dnia na terenie powiatu nowotarskiego 57 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Jeden kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego.  

Policjanci ruchu drogowego każdego dnia kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierujący pojazdami. Dodatkowo w piątek 19 maja br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Tego dnia na podhalańskie drogi wyjechało znacznie więcej patroli drogówki, w tym nowotarska grupa Speed. Działania ukierunkowane były na ujawnianie kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Policjanci pomiary prędkości prowadzili zarówno statycznie - z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem. Podczas tej jednodniowej akcji nowotarscy policjanci ujawnili 57 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Wieczorem w Jabłonce 26-letni kierujący audi jechał z prędkością 110 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Kierowca wpadł policjantom z grupy Speed. Za popełnione wykroczenie na najbliższe 3 miesiące stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w kwocie 1 500 złotych i 13 punktami karnymi.

Poprzedniego dnia tj. 18 maja br. policjanci nowotarskiej drogówki przeprowadzili także lokalne działania pn. „Prędkość”. Podczas czwartkowej akcji funkcjonariusze ujawnili 44 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń dozwolonej prędkości.

Tego typu działania policjanci ruchu drogowego prowadzą w codziennej służbie, jak i cyklicznie. Mają one na celu ograniczenie zagrożeń powodowanych przez kierujących przekraczających prędkość.

Apelujemy o bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę!

Powrót na górę strony