Aktualności

Wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promile i wjechał do rowu

Data publikacji 18.05.2023

27-latek kierujący mitsubishi wjechał do przydrożnego rowu w Lipnicy Wielkiej. Mężczyzna był kompletnie pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj (17 maja br.) po godzinie 20 w Lipnicy Wielkiej. Kierujący samochodem osobowym marki Mitsubishi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Rannemu kierowcy pierwszej pomocy udzielili mieszkańcy, a następnie strażacy i załoga pogotowia ratunkowego. 27-latek, który prowadził pojazd, był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 3 promile. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. 27-latek z obrażeniami ciała został przewieziony karetką do szpitala na badania. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w postępowaniu prowadzonym przez policjantów z Komisariatu Policji w Jabłonce. O braku obowiązkowego ubezpieczenia zostanie powiadomiony Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Za popełnione przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości i wykroczenia prowadzenia pojazdu bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna odpowie przed sądem.

Po zmianie przepisów kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych. Orzeka się także zakaz prowadzenia pojazdów. 27-latek odpowie również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kilkunastoletni zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

To już drugie zdarzenie drogowe w przeciągu ostatnich kilku dni spowodowane przez nietrzeźwego kierowcę. Apelujemy o rozsądek i niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Piłeś? Nie jedź!

Powrót na górę strony