Aktualności

UAKTYWNILI SIĘ OSZUŚCI METODĄ NA WNUCZKA I NA POLICJANTA! NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

Data publikacji 16.05.2023

Uwaga! Do mieszkańców Nowego Targu rozdzwonili się oszuści podający się za policjanta. W rozmowie informują, że wnuczek spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze, aby nie trafił do więzienia. Osoby, które odebrały taki telefon od razu zorientowały się, że to oszustwo i próba wyłudzenia pieniędzy, po czym zakończyły rozmowę. Następnie o całym zdarzeniu poinformowały dyżurnego nowotarskiej Policji.

Nie daj się oszukać!

Pamiętaj!

  • Zawsze po otrzymaniu takiego telefonu najpierw zadzwoń do członka rodziny na znany Ci numer.
  • Jeśli nie rozpoznajesz głosu, odłóż słuchawkę – oszuści wywierają silny nacisk i presję, mają doświadczenie w manipulowaniu ludźmi, więc im szybciej zakończysz rozmowę, tym lepiej.
  • Jeśli masz przekazać pieniądze komuś z rodziny, rób to tylko osobiście – bardzo charakterystyczne dla oszustw „na wnuczka”, „na wypadek” jest przysyłanie kuriera, który ma odebrać pieniądze. Nie dawaj gotówki ani cennych rzeczy w ręce kogoś, kogo nie znasz.
  • Odbierając telefon z prośbą o pieniądze, nigdy nie mów, ile masz gotówki i staraj się nie udzielać żadnych informacji osobistych.

Policja zwraca się z prośbą do członków rodziny osób starszych, aby poinformowały swoich bliskich o metodach działania oszustów!

 

Powrót na górę strony