Aktualności

Wzorowa postawa nastolatka

Data publikacji 28.04.2023

Nastoletni chłopiec znalazł portfel z dokumentami oraz większą sumą pieniędzy, który przekazał pracownicy sklepu, a kobieta policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Właściciel miał dużo szczęścia, że trafił na tak uczciwego młodego człowieka i odzyskał swoją zgubę.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek po godzinie 15, na terenie Nowego Targu. Chłopiec znalazł portfel z dokumentami i dużą sumą pieniędzy w jednej z galerii handlowych. W pobliżu nie było nikogo, kto szukałby swojej zguby, więc przekazał portfel pracownicy sklepu i natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112. We wskazane dyspozytorowi WCPR miejsce, przyjechali policjanci z nowotarskiej komendy. Portfel z dokumentami i gotówką trafił w ręce mundurowych, którzy następnie przekazali go dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Wszystko wskazywało na to, że portfel należał do mieszkańca Jabłonki. Pod widniejący w dokumentach adres pojechali miejscowi policjanci i udało się skontaktować z właścicielem zguby, który przebywał w Nowym Targu. Mężczyzna był zaskoczony, bo początkowo nie zauważył braku portfela. Jednak wiadomość, że jego rzeczy zostały znalezione i przekazane policjantom, wywołała u niego dużą radość. Mieszkaniec Jabłonki z uśmiechem na twarzy opuścił nowotarską jednostkę. Miał dużo szczęścia, że trafił na tak uczciwego, młodego człowieka.

Wyrazy uznania i serdeczne podziękowania należą się także rodzicom nastolatka za właściwe wychowanie i kreowanie praworządnych zachowań oraz wzorowej postawy obywatelskiej.

 

Powrót na górę strony