Aktualności

Nadmierna prędkość i utrata prawa jazdy

Data publikacji 25.04.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Obaj stracili prawo jazdy, zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 1 500 złotych i 13 punktami karnymi.

W poniedziałek tj. 24 kwietnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu kontrolowali, czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości. Około godziny 13, w miejscowości Gronków funkcjonariusze ujawnili 28-letniego kierowcę skody, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h na dozwolonej „pięćdziesiątce”. Z kolei przed godziną 17, w miejscowości Ochotnica Dolna policjanci z grupy Speed zatrzymali 31-latka kierującego audi, który pędził z prędkością 107 km/h.

Obaj kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 1 500 złotych oraz 13 punktami karnymi.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. Apelujemy o bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę.

Powrót na górę strony