Aktualności

Mali goście z wizytą w nowotarskiej komendzie

Data publikacji 30.03.2023

Przedszkolaki ze Słonecznego Przedszkola w Nowym Targu odwiedziły funkcjonariuszy Policji w nowotarskiej komendzie. Dzieci poznały pracę policjanta, zwiedziły jednostkę i wysłuchały pogadanki profilaktycznej na temat bezpieczeństwa.

Profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów nowotarskiej komendy, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Tym razem miejscem spotkania profilaktycznego była Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

Przedszkolaki z wizytą u policjantów zjawiły się we wtorek tj. 28 marca br. o godzinie 10. W recepcji przywitała je policjantka z Wydziału Prewencji z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii. Przedszkolaki zwiedzając komendę, dowiedziały się, czym zajmują się policjanci z poszczególnych wydziałów w codziennej służbie. Mogły z bliska zobaczyć, jak wygląda wyposażenie i umundurowanie funkcjonariusza Policji. Bardzo dużą atrakcją była możliwość odbicia własnych odcisków palców, zobaczenie z bliska radiowozów, sprzętu służbowego i kamizelki kuloodpornej.

W czapce policyjnej z tarczą do zatrzymywania pojazdów w ręku każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy policjant. Podczas wizyty nie mogło zabraknąć pogadanki profilaktycznej na temat bezpieczeństwa. Policjantka przypomniała zasady obowiązujące na drodze, podczas jazdy samochodem, czy zabaw z rówieśnikami. Przypomniała o obowiązku korzystania z odblasków, aby być bardziej widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzegała także przed kontaktem z osobami nieznajomymi i uczuliła, aby pod żadnym pozorem nie przyjmowały od obcych podarunków i nie wsiadały do ich samochodów.

Dzieci z zaciekawienie słuchały wszystkich porad i ostrzeżeń przekazywanych przez funkcjonariuszkę. Bardzo chętnie brały udział w dyskusji i chętnie odpowiadały na zadawane pytania, a także dzieliły się własnymi spostrzeżeniami.

  • dziecko w kasku policyjnym i kamizelce
  • dziewczynka w czapce policyjnej i kamizelce kuloodpornej
  • policjantka obija palce dzieciom
  • policjantka z dziećmi
  • chłopiec w kasku policyjnym w kamizelce i trzyma tarczę z napisem policja
Powrót na górę strony