Aktualności

41-LATEK CHCIAŁ WYNAJĄĆ POKÓJ. WŁAŚCICIEL SPRAWDZIŁ GO W BAZIE OSÓB POSZUKIWANYCH.

Data publikacji 27.03.2023

W miniony weekend czterech poszukiwanych ukrywających się na terenie powiatu nowotarskiego przed organami ścigania trafiło w ręce funkcjonariuszy. Jeden z zatrzymanych, 41-latek, został ujęty przez mieszkańców powiatu nowotarskiego po tym jak chciał wynająć pokój, a właściciel sprawdził go w bazie osób poszukiwanych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali poszukiwanego przez sąd 23-latka z gminy Raba Wyżna. Mężczyzna trafił na 75 dni do zakładu karnego, celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za niewykonaną karę ograniczenia wolności. 53-latek, który przyszedł do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu nie wiedział, że był poszukiwany przez nowotarski sąd. Mężczyzna miał do odbycia 27 dni kary pozbawienia wolności za nieopłacone grzywny. Poszukiwany został zatrzymany przez policjantów, jednak uwolnił się od zastępczej kary aresztu opłacając zaległe należności. Z kolei 35-latek poszukiwany był przez nowotarską prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu. Po wykonaniu niezbędnych formalności mężczyzna został zwolniony. 
41-letni mieszkaniec województwa łódzkiego został natomiast ujęty przez mieszkańców powiatu nowotarskiego i przekazany policjantom. Poszukiwany próbował wynająć pokój na terenie gminy Nowy Targ. Po sprawdzeniu na policyjnej stronie internetowej okazało się, że był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Radomiu do odbycia 181 dni kary pozbawienia wolności. Pokoju nie wynajął i w pośpiechu odjechał. Kiedy po kilku godzinach mężczyźni, którzy mieli mu wynająć pokój  spotkali go na stacji benzynowej, o całej sytuacji powiadomili nowotarskich funkcjonariuszy i mężczyzna został zatrzymany. 
Ogólnopolska baza osób poszukiwanych:  https://poszukiwani.policja.pl/pos/form/5,dok.html

Powrót na górę strony