Aktualności

Wyprzedzał przed przejściem dla pieszych i przekroczył prędkość. Został ukarany przez policjantów z grupy Speed wysokim mandatem i 24 punktami karnymi.

Data publikacji 22.03.2023

Nowotarscy policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje.

Działania prowadzone są na terenie całego powiatu nowotarskiego. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowanie wszystkich użytkowników dróg, a w szczególności kierujących pojazdami względem niechronionych, ale także przestrzeganie przepisów przez pieszych, czy rowerzystów. Od rana policjanci z nowotarskiej grupy Speed czuwali nad bezpieczeństwem w rejonie szkoły podstawowej i przejścia dla pieszych w Spytkowicach. Po godzinie 10, zauważyli kierującego volkswagenem, który wyprzedził jadący przed nim samochód bezpośrednio przed przejściem dla pieszych i przekroczył dozwoloną prędkość o 34 km/h. 53-letni kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej i ukarany mandatem karnym w kwocie 2 300 złotych i 24 punktami karnymi.

Działania prowadzone są całą środę. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

  • wskaźnik prędkości 84 km/h z ręcznego miernika prędkości
Powrót na górę strony