Aktualności

Prowadzili bez uprawnień

Policjanci z Nowego Targu i Rabki-Zdroju podczas kontroli drogowej ujawnili trzech kierujących, którzy prowadzili samochody bez uprawnień. Cała trójka odpowie przed sądem i grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Pomimo surowych konsekwencji nadal zdarzają się osoby, które pomimo braku uprawnień wsiadają za kierownicę i decydują się na prowadzenie pojazdów. Tylko wczoraj policjanci prewencji na terenie Nowego Targu ujawnili dwóch takich kierujących. Około godziny 10, na ulicy Waksmundzkiej zatrzymali do kontroli volkswagena, którego kierujący skręcił w lewo pomimo zakazu, a pojazd miał uszkodzone lusterko zewnętrzne. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że samochód nie miał aktualnych badań technicznych, a 33-latek siedzący za kierownicą nie miał uprawnień. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny, a za popełnione wykroczenia mieszkaniec powiatu nowotarskiego odpowie przed sądem. Po godzinie 21, w rejonie ulicy Szaflarskiej 37-letni mieszkaniec Nowego Targu kierował citroenem nie mając uprawnień. W środę policjanci z Rabki-Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego kierującego oplem, który także wsiadł za kierownicę nie mając uprawnień.  

Zgodnie z art. 94 kw prowadzenie pojazdu bez uprawnień jest karane przez sąd, a nie w postępowaniu mandatowym i grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych. Orzeka się także zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

Powrót na górę strony