Aktualności

BABCIU, DZIADKU - BĄDŹCIE OSTROŻNI!

Data publikacji 23.01.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy odwiedzili przedszkolaków i wręczyli im laurki, które maluchy mogły przekazać swoim babciom i dziadkom z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Kartki pełnią funkcję profilaktyczną, z jednej strony znajduje się wierszyk edukacyjny, który ostrzega przed oszustami, a z drugiej strony miejsce na rysunek i życzenia wnuków.

Laurki policjanci przekazali przedszkolakom na terenie całego powiatu nowotarskiego. Kartki zostały przygotowane przez małopolskich policjantów z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, który przypada 21 i 22 stycznia. Kartki są wyjątkowe, ponieważ pełnią podwójną funkcję - oprócz życzeń zawierają również treści informacyjno – profilaktyczne. Kartki zostały tak przygotowane, aby dzieci mogły je pokolorować lub napisać własne życzenia, z drugiej zaś strony dziadkowie odnajdą wiersz edukacyjny, który w zabawny, literacki sposób przypomni o tym, aby nie stać się ofiarą oszustwa.

Działania te realizowane będą w ramach podpisanego w 2020 roku porozumienia pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego a Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie dot. współpracy przy realizacji zadania „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”. Założeniem wielopokoleniowej edukacji jest dotarcie poprzez dzieci do bliskich, by te następnie przekazywały im wiedzę o oszustach.

Więcej na temat ostrzeżeń: https://nowy-targ.policja.gov.pl/knt/aktualnosci/aktualnosci/30088,WNUCZKU-W-DNIU-BABCI-I-DZIADKA-PRZESTRZEZ-ICH-PRZED-OSZUSTAMI.html

Wszystkim Babciom i Dziadkom, z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia oraz samych bezpiecznych i pogodnych chwil.

 

Powrót na górę strony