Aktualności

PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH POWIATU NOWOTARSKIEGO

Data publikacji 02.01.2023

W miniony weekend, na drogach powiatu nowotarskiego doszło do 7 kolizji drogowych, z których dwie spowodowane były przez nietrzeźwych kierujących. W okresie noworocznym na Podhale przyjechało wielu turystów, w związku z czym na drogach dojazdowych tworzyły się zatory drogowe. Policjanci ruchu drogowego w miejscu tworzenia się korków kierowali ruchem ręcznie.

W okresie od 31 grudnia ub.r. do 1 stycznia br. na drogach powiatu nowotarskiego odnotowano 7 kolizji drogowych. Sprawcami dwóch zdarzeń byli nietrzeźwi kierujący. W nocy z piątku na sobotę o godzinie 1, 28-letnia obywatelka Ukrainy w miejscowości Ciche, jadą samochodem osobowym marki BMW, nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, zjechała z jedni i uderzyła w ogrodzenie posesji. Kobieta miała 1.4 promila alkoholu w organizmie. Straciła prawo jazdy i za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

W Nowy Rok nad ranem, 38-letni kierujący volkswagenem w Nowym Targu zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z mercedesem. Mężczyzna miał blisko 1.5 promila alkoholu w organizmie. 38-latek stracił prawo jazdy i za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, czeka go wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę przed godziną 17, w Rabce -Zdroju na ulicy Podhalańskiej nieznany sprawca odpalił petardę w pobliżu zaprzęgu konnego. Spłoszone konie zaprzęgnięte do dorożki przegalopowały przez jezdnię, po czym zaprzęg wpadł do rowu, gdzie dorożka wywróciła się. Podróżowało nią 12 turystów, trójka z nich trafiła do szpitala z lekkim obrażeniami. Woźnica był trzeźwy. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu.

Ponadto policjanci interweniowali 31 razy w miejscach zamieszkania głównie wobec nietrzeźwych, awanturujących się domowników.

 

Powrót na górę strony