Aktualności

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU DOTARŁO DO RABCZAŃSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 21.12.2022

Harcerze z Hufca Podhalańskiego Związku Harcerstwa Polskiego przekazali na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju kom. Marcina Grzymka „Betlejemskie Światło Pokoju” – jako znak pokoju, symbol braterstwa oraz wzajemnego zrozumienia i pojednania. Tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju odbywa się pod hasłem „Światło dla Ciebie”.

20  grudnia br. do Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zawitali harcerze z Hufca Podhalańskiego Związku Harcerstwa Polskiego, którzy na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju kom. Marcina Grzymka przekazali „Betlejemskie Światło Pokoju”. Komendant światełko odebrał od harcerzy w towarzystwie swojego zastępcy podkom. Mariusza Wójcika. Tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju odbywa się pod hasłem „Światło dla Ciebie”.
Ogień pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To właśnie od niego, co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów i harcerzy w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
Do Polski, w tym roku, światło trafiło od skautów słowackich i przekazane zostało w miejscowości Poprad. Następnie powędrowało m.in. do Krakowa, gdzie harcerze z poszczególnych hufców ponieśli je do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów. Niosąc lampiony ze Światłem skauci czy harcerze dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Światło jest znakiem pokoju, poświadczeniem wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między narodami. 
Pan Komendant w imieniu kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji serdecznie podziękował przedstawicielom ZHP za ten piękny dar, pamięć oraz zaangażowanie. Złożył im również serdeczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2023 Roku.

Powrót na górę strony