Aktualności

DZIAŁANIA MAŁOPOLSKIEJ DROGÓWKI „ ALKOHOL I NARKOTYKI”

Podczas cyklicznie prowadzonych działań „ALKOHOL I NARKOTYKI”, na terenie Małopolski policjanci przebadali ponad 15 tys. kierujących i ujawnili 24 kierowców pod wpływem alkoholu. Na terenie powiatu nowotarskiego policjanci przebadali 364 kierujących, z pośród których 2 było pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek tj. 5 grudnia br. w godzinach od 6.00 do 9.00 policjanci na terenie Małopolski przeprowadzili wojewódzkie działania „ALKOHOL I NARKOTYKI”, których efektem było ujawnienie 24 kierujących prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. Na terenie powiatu nowotarskiego policjanci przebadali 364 kierujących i 2 z nich prowadziło pojazd pod wpływem alkoholu. 

O godzinie 7 rano w miejscowości Ludźmierz, 43-letni kierujący renault miał 0.3 promila alkoholu w organizmie. Godzinę później w Nowym Targu, 34-letni kierujący fiatem na widok radiowozu zawrócił i próbował odjechać. Szybko został zatrzymany przez policjantów drogówki i nie uniknie odpowiedzialności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna prowadził fiata mając ponad 1.2 promila. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy i za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Grozi im kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 
Jazda pod wpływem alkoholu i narkotyków jest skrajnie nieodpowiedzialna i bardzo niebezpieczna. Kierujący w takim stanie są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie działania prowadzone są cyklicznie, przynajmniej raz w miesiącu, w całym województwie. Niezależnie od tej akcji, policjanci sprawdzają również trzeźwość podczas bieżących kontroli drogowych.

Powrót na górę strony