Aktualności

Reprezentacja Polskiej Policji najlepsza w Złotoryi

Data publikacji 21.11.2022

W dniach 05-06 listopada br. w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Niepodległej Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc i Martwym Ciągu. W Mistrzostwach udział wzięła Reprezentacja Polskiej Policji, której kierownikiem w sportach siłowych jest nadkomisarz Stanisław Gąsienica-Samek - Zastępca Naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Reprezentacja złożona z funkcjonariuszy Polskiej Policji zajęła I miejsce w klasyfikacji mundurowej. Nadkomisarz Stanisław Gąsienica-Samek zajął także II miejsce w kategorii najlepszego zawodnika Open oraz I miejsce w klasyfikacji „cywilnej”.

W zawodach oprócz policjantów uczestniczyli funkcjonariusze Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, żołnierze Wojska Polskiego oraz inni przedstawiciele służb mundurowych RP. W skład Reprezentacji Polskiej Policji weszli  funkcjonariusze, którzy w klasyfikacjach  indywidualnych zajęli czołowe miejsca, co przełożyło się na zajęcie I miejsca w klasyfikacji mundurowej. Rywalizacja odbywała się w ramach kategorii wagowych w których klasyfikowani byli poszczególni zawodnicy zgodnie z wagą jaką wnieśli oraz w klasyfikowani byli również  w poszczególnych kategoriach wiekowych Junior, Weteran I, Weteran II oraz Weteran III oraz kategorii najlepszego zawodnika Open.  Reprezentanci Polskiej Policji zaprezentowali się również bardzo dobrze w „cywilnej” klasyfikacji zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach, w których również niejednokrotnie zwyciężali. W zawodach łącznie udział wzięło około 230 zawodników. 

W Reprezentacji Polskiej Policji wystąpił nadkom. Stanisław Gąsienica – Samek Zastępca Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i zarazem kierownik Reprezentacji Polskiej Policji w Sportach Siłowych. Nasz policyjny siłacz cały czas zaskakuje kolejnymi sukcesami. W kategorii wagowej  do 82,5kg, nadkomisarz Stanisław Gąsienica-Samek zajął I miejsce w klasyfikacji służb mundurowych,  II miejsce w kategorii najlepszego zawodnika Open oraz I miejsce w klasyfikacji „cywilnej”.

Ponadto w październiku br. wziął udział w Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Trnavie w Słowacji, zajmując w nich I miejsce w kategorii do 82,5kg, zdobywając tym samy tytuł Mistrza Świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Na Mistrzostwa do Trnavy, przyjechali zawodnicy między innymi z Brazylii, Nowej Zelandii, Izraela, Ukrainy, Finlandii, Czech, Węgier, Islandii a nawet  z Singapuru i Indii.

 

O poprzednich sukcesach pisaliśmy w komunikacie: Kolejne sukcesy nadkom. Stanisława Gąsienicy-Samka w wyciskaniu sztangi leżąc - Aktualności - KPP w Nowym Targu (policja.gov.pl)

 

Bardzo serdecznie gratulujemy sukcesów!

 

Powrót na górę strony